Timo volgt bbl elektrotechniek bij Kuijpers: “Lekker slopen en opnieuw monteren”

Timo Kuijpers

Timo, laatstejaars elektrotechniek bij Goflex, leert en werkt bij Kuijpers aan de verbouwing van een oude bibliotheek naar een moderne studieruimte. Terwijl muren verdwijnen en plafonds opengebroken en opgebouwd worden, ervaart hij dagelijks wat leren en werken in de techniek betekent. In deze blog vertelt hij wat hij bij Kuijpers doet, waarom bbl-opleiding techniek zo goed bij hem past en waarom Goflex de juiste keuze is voor wie wil starten in de techniek.

Een hogeschool verbouwen :)

Timo’s leerplek is grappig genoeg op een hogeschool in Den Bosch. Hij leert en werkt in de praktijk mee aan een verbouwing waarbij ze de oude bibliotheek omvormen tot een moderne studieruimte. Timo vertelt wat de plannen zijn: "Het wordt een open ruimte met veel groen, maar er moet wel nog heel wat gebeuren." Dat betekent oude installaties weghalen, oude constructies slopen, kabels en voedingen opnieuw plaatsen en zorgen dat alles veilig en netjes wordt opgebouwd. Bij een praktijkgerichte technische opleiding ontdek je elke dag de kracht van leren door te doen. Samen met een gezellig team van collega’s werkt hij aan een project waar oud en nieuw samenkomen. Terwijl ze samen oude installaties verwijderen en alles opnieuw opbouwen, leert hij in de praktijk hoe het echt werkt. Van zijn ervaren collega’s steekt hij elke dag iets nieuws op en merkt hij hoe leuk het is om samen iets moois te maken.

Lees ook: Wat is elektrotechniek?

"Bij Kuijpers zit ik echt op mijn plek"

Nadat Timo het in de op de havo minder naar zijn zin kreeg zag hij zijn kans schoon en stroomde hij (met zijn overgangsbewijs jaar 3-4) door naar een mbo elektrotechniek opleiding. Timo wilde met zijn handen werken en niet langer alleen achter een bureau zitten. Hij is enorm blij met zijn beslissing, maar vooral ook met zijn leerwerkplek bij Kuijpers.

“Het is een gezellige boel mensen, er is altijd wel iemand met wie je kunt lachen.” Hij voelt zich daarnaast ook enorm gewaardeerd als werknemer door het bedrijf: hij kreeg zelfs een auto ter beschikking. "Daarmee laten ze wel zien dat ze echt blij met je zijn als medewerker." Naast zijn werk en opleiding is Timo ook actief in het werkgroepje Young Kuijpers, een initiatief binnen Kuijpers dat zich richt op het verbeteren van de leerwerkomgeving voor jongeren.

Loek is Timo’s coach vanuit Goflex en voegt met trots toe: “Timo leert snel en neemt verantwoordelijkheid. Juist door zijn goede inzet en houding krijg je ook veel zelfstandigheid en dus meer waardering."

Voorbereiding op de PVB

Met coach Loek en werkplekbegeleider Siebe van Kuijpers (ook een oud Goflexer), bereidde Timo zich voor op zijn Proeve van Bekwaamheid (PVB). Dat examen hoort bij een technische mbo-opleiding techniek en laat zien dat je zelfstandig aan de slag kunt. Ze waren er alle drie van overtuigd dat Timo deze zou behalen en zijn bbl-opleiding met succes zou afronden. Dat is uiteindelijk gelukt! Nog een jaar en dan heeft Timo zijn mbo-diploma in the pocket, baangarantie en waardevolle werkervaring opgebouwd.

Ga net als Timo echt aan de slag. Meld je hier aan

Veel gestelde vragen

  1. Wat betekent leren en werken in de techniek bij Goflex?
    Bij Goflex leer je door te doen. Je volgt een bbl-opleiding in de techniek waarbij je meestal vier dagen per week werkt bij een erkend leerbedrijf en één dag per week naar school gaat. Sommige leerlingen werken zelfs vijf dagen en volgen ’s avonds de theorie. Een deel van je opleiding volg je in het trainingscentrum van Goflex, waar je nieuwe technieken oefent en extra begeleiding krijgt. Zo leer je stap voor stap in de praktijk, verdien je salaris en haal je tegelijk je mbo-diploma, met persoonlijke coaching en ondersteuning van Goflex.
  2. Waarom kiezen jongeren zoals Timo voor een bbl-opleiding techniek?
    Veel jongeren, zoals Timo, willen niet de hele dag in de schoolbanken zitten, maar met hun handen werken en direct resultaat zien. Een bbl-traject biedt dat: je leert in de praktijk, krijgt begeleiding van ervaren vakmensen en ontdekt welke richting binnen de techniek het best bij je past.
  3. Wat maakt leren bij een bedrijf als Kuijpers bijzonder?
    Bij bedrijven zoals Kuijpers werk je mee aan echte projecten — van het slopen van oude installaties tot het opbouwen van moderne systemen. Je krijgt vertrouwen, verantwoordelijkheid en voelt je al snel onderdeel van het team. Vaak krijg je, net als Timo, ook extra kansen en waardering voor je inzet.
  4. Hoe helpt Goflex je tijdens je opleiding?
    Goflex zorgt voor een persoonlijke coach die je begeleidt bij school, werk en ontwikkeling. Daarnaast regelt Goflex jouw leerbedrijf, contract en alles wat daarbij komt kijken. Zo kun jij je volledig richten op het leren van je vak.
  5. Wat kun je doen na je bbl-opleiding bij Goflex?
    Na het behalen van je mbo-diploma kun je direct aan de slag bij je leerbedrijf of doorgroeien naar een hoger niveau binnen de techniek. Je hebt dan niet alleen een diploma, maar ook werkervaring, een netwerk én vaak baangarantie.

Wil je net als Timo werken én leren in de elektrotechniek of een ander technisch vak? Schrijf je vandaag nog in voor een mbo bbl-opleiding techniek met toekomstperspectief.